На главную
Новини, статті, аналітика ринку нерухомості

Зростають ціни на квартири в передмісті і попит на площі ТРЦ

29 січня 2017

За минулий місяць ціни на квартири в містах-сателітах столиці виросли вперше за довгий час.

Минулий тиждень приніс відразу кілька новин для ринку нерухомості.

Квадратний метр в передмісті подорожчав

За минулий місяць ціни на квартири в містах-сателітах столиці виросли вперше за довгий час. У той же час зростання цін не дозволило відіграти падіння, яке тривало з вересня 2016 року.

При цьому купівельний попит незначно знизився. Виною тому сезонний фактор – вже в січні ринок очікує повернення клієнта, якому доведеться миритися з новими цінами.

Так, за даними аналітиків компанії Альянс Новобуд, середня вартість 1 кв. м у квартирі площею 45 кв. м склала 13 823 грн. У щомісячному звіті говориться, що в порівнянні з листопадом ціни зросли на 3%.

Знайти квартиру в передмісті нині можна у межах 7-22 тис. грн за квадратний метр, залежно від місця розташування ЖК, етапу будівництва, поверху та інших характеристик.

При цьому близько 80% всіх пропозицій ринку перебували в діапазоні від 9 до 16 тис. грн за кв. м. Середня ціна в сегменті бізнес-класу склала в грудні 13 691 грн/кв. м в економ-класі – 12 093 грн/кв. м.

Найбільш дорогим передмістям регіону виявилася в грудні Софіївська Борщагівка (13 219 грн/кв. м). Мінімальний поріг цін зафіксовано у Гостомелі (9 907 грн/кв. м

"Макроекономічні новини в грудні продовжують вносити невизначеність в найближче майбутнє через відчутні показники інфляції. А це поряд з подорожчанням долара США говорить про продовження фази нестабільності. Втім, ставки за депозитами повернулися до зниження, і це хороший сигнал. Підігріти інтерес в таких умовах може відносно низька ціна квадратних метрів у передмісті, яка протягом 2016 року варіювалася в коридорі 13 400-14 200 грн/кв. м у зданій в експлуатацію однокімнатній квартирі", вважають аналітики компанії Альянс Новобуд.

Покупці повертаються в ТРЦ

Трафік київських торгових центрів знову почав рости. Покупці адаптувалися до нових економічних реалій і вийшли з депресії. В таких умовах рітейлерам в рази легше повернути розляканих кризою клієнтів.

Так, за даними аналітиків компанії UTG, у грудні порівняно з листопадом відвідуваність торгових центрів Києва збільшилася в середньому на 6,7% і склав 842 особи на 1000 кв. м. орендної площі.

Не відстають і регіони. Там відвідуваність торгових центрів в минулому місяці зросла на 20,6% - до 826 осіб на 1000 кв. м орендної площі.

Що ж стосується окружних ТЦ, то тут також спостерігалося зростання кількості відвідувачів на 3,3% - до 847 чол. на 1000 кв. м.

"Минулого місяця рівень вакантності торговельних площ, без урахування нещодавно відкритих ЦУМу і ТРЦ Lavina Mall, торгових площ знизився і склав 5%", - зазначив керівник департаменту консалтингу UTG Віктор Оборський.

При цьому станом на кінець грудня 2016-го року середня орендна ставка для приміщень галереї моди площею від 100 до 200 кв. м склала 33 долара за 1 кв. м без урахування ПДВ і експлуатаційних витрат.

На цьому етапі на ринку вдалося досягти балансу між попитом і пропозицією, що може стати відмінним стимулом для зростання надалі.

Торік готелі показали зростання

Київські готелі покращили показники роботи в 2016 році, повідомляють аналітики компанії JLL.

"Спираючись на результати 2016 року, ми можемо, нарешті, заявити, що якісний готельний ринок Києва пережив лихі часи і почав відновлення. Завантаження готелів росте другий рік поспіль, його середньорічний рівень склав близько 40% проти 34% у 2015 році і 29% у 2014 році", – коментує Тетяна Веллер, керівник департаменту готельного бізнесу компанії JLL.

Україна нарощує потік туристів, зокрема з Європи та Америки. Це сприяє завантаженості столичних готелів та покращує їх показники.

Київ стає бюджетним напрямком у Східній Європі для більшості іноземних туристів.

Вікторія Берещак  НВ Бизнес

Зростають ціни на квартири в передмісті і попит на площі ТРЦ

За минулий місяць ціни на квартири в містах-сателітах столиці виросли вперше за довгий час.

29 січня 2017